Skip to content

Użytkowanie marihuany związane z niższym poziomem insuliny oraz mniejszym obwodem pasa

Użytkowanie marihuany związane z niższym poziomem insuliny oraz mniejszym obwodem pasa

Użytkowanie marihuany

Użytkowanie marihuany nie wszędzie jest legalne i dozwolone prawnie. W latach trzydziestych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych wprowadzono pierwsze zakazy uprawy konopi indyjskich, wytwarzania i sprzedaży marihuany. Z roślin tych wytwarza się narkotyk o wysokim stężeniu psychoaktywnego związku chemicznego o nazwie THC. Związek ten dociera do mózgu w trakcie zaciągania się skrętem i wywołuje haj. Użytkowanie marihuany nie musi łączyć się z odurzaniem i zmianą stanu świadomości. Istnieją odmiany konopi, w których zawartość psychoaktywnego THC jest znikoma, a wysoka jest zawartość innych kannabinoli. Szczególnie cenny jest kannabidiol CBD. Związek ten ma liczne właściwości, które skutecznie wspierają łagodzenie licznych i trudnych do zniesienia objawów chorobowych. Chodzi o objawy przewlekłe, takie jak ból, nudności, zmęczenie, stany zapalne, zwyrodnienia, napady padaczkowe, duszność w astmie, podwyższone ciśnienie w gałce ocznej w jaskrze i wiele innych. Badania naukowe i kliniczne nad leczniczymi właściwościami CBD prowadzone są w wielu krajach i od kilkudziesięciu lat. Użytkownikami marihuany medycznej są pacjenci cierpiący na przewlekłe schorzenia, których jak dotąd wyleczyć się nie da.

Poziom insuliny i obwód pasa

Mieszkańcy krajów rozwiniętych wiodą bardzo wygodny, ale niekorzystny dla zdrowia styl życia. Pozbawieni naturalnego ruchu nie ruszają się prawie wcale. Mając dostęp do przetworzonej żywności korzystają z niej bezkrytycznie. Mało ruchu i niezdrowa dieta, to prosta droga do problemów z poziomem cukru we krwi i zwiększonym obwodem pasa. Choroba wieńcowa, cukrzyca, nadwaga i otyłość, to główne schorzenia zwane cywilizacyjnymi. Podwyższony cukier na czczo, wysoki poziom złego cholesterolu i nadwaga to główne objawy zespołu metabolicznego. Zespół ten jest stanem ostrzegawczym informującym, że za chwilę w organizmie rozwinie się jedna z chorób cywilizacyjnych.

Marihuana, a poziom insuliny i obwód pasa

Coraz częściej spotykamy się z publikacjami dotyczącymi statystycznych badań związanych z użytkowaniem marihuany. Z badań tych można wywnioskować, że systematyczne korzystanie z niewielkich dawek marihuany ogranicza rozwój choroby wieńcowej, cukrzycy, nadwagi i zespołu metabolicznego. Sama marihuana oczywiście nie pomoże zachować dobrego zdrowia. Niewielkie dawki marihuany sprzyjają zdrowiu pod warunkiem, że łączy się je z w miarę zdrową dietą i stylem życia. Użytkowanie marihuany podwyższa poziom dobrego cholesterolu, który chroni nasze serce. Zanim sięgniemy po konopie warto pamiętać, że te rekreacyjne palone w skrętach są w Polsce nielegalne. Legalne są natomiast medyczne produkty konopne pozyskiwane z roślin o znikomej zawartości psychoaktywnego THC.

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (0)
Kopiowanie treści zabronione